Vraag over dit product?
Heeft u een vraag over dit product? Neem dan gerust contact met ons op, wij helpen u graag verder!
Heeft u een vraag over dit product? Neem dan gerust contact met ons op, wij helpen u graag verder!
Het Trixie Iglo Huis Blanco is een natuurlijk houten schuilhuisje met een ronde iglovorm, twee uitgangen en een open bodem. Door de twee openingen voelt het huisje voor veel dieren prettig aan: ze kunnen naar binnen, beschut rusten en via een tweede opening weer naar buiten. Dat past goed bij kleine dieren die graag meerdere vlucht- en looproutes hebben.
Het huisje is gemaakt van hoogwaardig vurenhout en is uitgevoerd zonder nietjes en spijkers. De open bodem maakt het huisje handig in gebruik: je kunt het direct op de bodembedekking plaatsen, waardoor je dier zelf een nestplekje kan maken. Het dak kan daarnaast gebruikt worden als laag uitkijkplekje of als onderdeel van een natuurlijke route in het verblijf.
✔ Twee uitgangen: prettig voor dieren die graag meerdere routes en vluchtmogelijkheden hebben.
✔ Open bodem: je dier kan direct op de bodembedekking rusten en zelf een nestplek maken.
✔ Spijker- en nietvrij: ontworpen zonder metalen bevestigingen zoals spijkers en nietjes.
✔ Natuurlijk hout: past mooi in hamsterscaping, gerbilscaping en natuurlijke inrichting.
✔ In meerdere maten: kies de maat die past bij je dier en de ruimte in het verblijf.
Veel knaagdieren vinden het prettig wanneer een schuilhuis niet maar één opening heeft. Twee uitgangen geven meer overzicht en maken het huisje minder “doodlopend”. Dat is vooral fijn voor dieren die van nature graag vluchten, schuilen en hun omgeving in routes gebruiken.
Voor muizen, dwerghamsters, hamsters en gerbils kan het Iglo Huis Blanco daardoor mooi werken als slaaphuisje, verstopplek of onderdeel van een natuurlijke inrichting. Ook grotere dieren zoals ratten, cavia’s, chinchilla’s en degoes kunnen de grotere maat gebruiken wanneer de afmetingen en openingen goed passen bij het dier.
De ronde vorm maakt het huisje daarnaast mooi als rustig scapingelement. Je kunt het half in de bodembedekking verwerken, combineren met mos, takken of kurk, of gebruiken als lage route naar een ander onderdeel van het verblijf.
Kies liever niet te krap. Een goed schuilhuis moet niet alleen mooi staan, maar ook comfortabel toegankelijk zijn. Je dier moet makkelijk naar binnen kunnen, zich kunnen omdraaien en ontspannen kunnen liggen.
Het Iglo Huis Blanco past goed in een natuurlijke inrichting. Door de open bodem kun je het huisje op een stevige laag bodembedekking plaatsen, waardoor je dier onder en rondom het huisje zelf een nestplek kan maken. Bij hamsterscaping kun je het huisje bijvoorbeeld combineren met diepe bodembedekking, mos, kurk, tunnels, een zandbad en gedroogde planten.
Bij gerbilscaping is stabiliteit extra belangrijk. Gerbils graven veel en kunnen objecten ondermijnen. Plaats het huisje daarom stevig, bijvoorbeeld deels op een stabiele ondergrond of goed ingebed in de inrichting. Controleer regelmatig of het huisje nog recht staat.
Een open bodem zorgt ervoor dat het huisje direct op de bodembedekking staat. Dat is prettig voor dieren die graag zelf hun nestplek vormen. Je kunt het huisje vullen met wat nestmateriaal of op een rustige plek zetten waar je dier zelf bodembedekking naar binnen kan trekken.
Voor schoonmaken is een open bodem ook praktisch. Je tilt het huisje op, controleert de nestplek en kunt vervuilde bodembedekking plaatselijk vervangen. Let er wel op dat het huisje stabiel blijft staan, zeker wanneer je dier eronder of ernaast graaft.
Het dak kan door sommige dieren gebruikt worden als laag uitkijkplekje of route. Vooral hamsters en muizen vinden het soms leuk om over een huisje heen te lopen. Plaats het huisje zo dat je dier veilig op en af kan stappen en voorkom hoge valplekken.
Gebruik het dak niet als plek voor zware of wiebelige accessoires. Houd de inrichting rustig en stabiel, zodat het huisje vooral een veilige schuilplek blijft.
Hout maak je het liefst zo droog mogelijk schoon. Verwijder eerst bodembedekking, voerresten en vuil. Daarna kun je het huisje eventueel afnemen met een licht vochtige doek. Laat het hout volledig drogen voordat je het terugplaatst.
Wordt het huisje gebruikt als toiletplek of raakt het nat, haal het dan uit het verblijf en laat het goed drogen. Controleer meteen of het hout nog stevig is en of er geen ruwe randjes, losse delen of scherpe plekken zijn ontstaan.
Samenstelling: hoogwaardig vurenhout.
Hout is een natuurmateriaal. Kleur, structuur en afwerking kunnen daardoor iets verschillen per huisje. Controleer houten producten regelmatig op slijtage, knaagsporen en ruwe randjes.
Dit product heeft het Tierschutz-Kennzeichen. Dit Oostenrijkse dierenwelzijnskeurmerk wordt toegekend aan producten die positief zijn beoordeeld door de Fachstelle für tiergerechte Tierhaltung und Tierschutz. Daarbij wordt gekeken naar onder andere wettelijke voorschriften, actuele inzichten, praktijkervaring en de productuitvoering.

Bied het Trixie Iglo Huis Blanco onder toezicht aan en controleer regelmatig op slijtage. Let op knaagschade, losse delen, ruwe randjes en stabiliteit. Plaats het huisje stevig, vooral bij dieren die graag graven of aan hout knagen. Kies de maat altijd op basis van de grootte van je dier: je dier moet comfortabel door de opening passen en zich binnenin goed kunnen bewegen.
Het Trixie Iglo Huis Blanco is verkrijgbaar in 19 cm, 29 cm en 42 cm. De afmetingen zijn circa 19 x 13 x 11 cm, 29 x 17 x 20 cm en 42 × 25 × 20 cm.
Ja, het huisje is geschikt voor dwerghamsters. De 19 cm variant is vaak een mooie maat voor dwerghamsters, zolang de inrichting en opening goed passen.
Ja, maar kies dan liever niet de kleinste variant. Voor Syrische hamsters is een ruimere maat meestal prettiger, zodat de hamster goed naar binnen kan en zich kan omdraaien.
Ja, de grote variant kan geschikt zijn voor cavia’s wanneer de opening en binnenruimte ruim genoeg zijn voor jouw cavia. Controleer altijd of je dier comfortabel naar binnen kan.
Ja, het huisje kan gebruikt worden voor gerbils. Houd er wel rekening mee dat gerbils hout actief kunnen bewerken. Controleer daarom regelmatig op knaagschade.
Nee, het huisje heeft een open bodem. Daardoor staat het direct op de bodembedekking en kan je dier zelf een nestplek maken.
Nee, het huisje is uitgevoerd zonder nietjes en spijkers.
Ja, sommige dieren gebruiken het dak als laag uitkijkplekje of route. Plaats het huisje zo dat je dier veilig op en af kan stappen en voorkom hoge valplekken.
Maak het huisje zo droog mogelijk schoon met een borstel of doek. Gebruik eventueel een licht vochtige doek en laat het hout volledig drogen voordat je het terugplaatst.
| Afmetingen (ca): | 19 x 13 x 11 cm | 29 x 17 x 20 cm | 42 × 25 × 20 cm |
| Openingen (ca): | 6 x 7 cm (bxh) | 10 x 11 cm (bxh) |
| Materiaal: | Hoogwaardig vurenhout |
| Open Bodem: | Ja |
| Geschikt voor: | Knaagdieren, Muis, Dwerghamster, Hamster, Gerbil, Rat, Cavia, Chinchilla, Degoe |
| Bijzonderheden: | zonder nietjes en spijkers |
| Veiligheidsinformatie: | Alleen onder toezicht aanbieden | Controleer regelmatig op slijtage |
Hamster is er heel blij mee
Heel mooi en ruim. Mijn hamsters zijn er dol op.
Mooi ruim huisje voor de hamster. Alleen jammer dat er van alles tussen ribbels van dak blijft zitten lastig schoon te krijgen.
Leuk huisje, mijn dwerghamster is er dol op. Ze slaapt er in en loopt ook vaak over het dak.
mooi, goed in elkaar gezet, geen lijm hamsters vinden het heerlijk om in te schuilen en overheen te lopen het is ook gemakkelijk schoon te maken met heet water
leuk, gezellig huisje, mooi materiaal voor de Russische dwerghamster zeer geschikt
Een mooi ruim huisje. Mijn syrische hamster klimt er ook graag op.