Vraag over dit product?
Heeft u een vraag over dit product? Neem dan gerust contact met ons op, wij helpen u graag verder!
Heeft u een vraag over dit product? Neem dan gerust contact met ons op, wij helpen u graag verder!
Het Trixie Houten Plateau 15 cm is een compact houten zit- en klimplateau voor dieren die graag gebruikmaken van hoogte, routes en extra rustplekjes in het verblijf. Het plateau kan met de schroefbevestiging aan tralies worden vastgezet en geeft zo een extra plekje om te zitten, te klimmen, te rusten of even de omgeving te bekijken.
DRD kiest dit plateau vooral voor echte klimmers, zoals muizen, gerbils, ratten, chinchilla’s en degoes. Ook voor vogels kan het plateau heel leuk zijn als natuurlijk zitplateau. Belangrijk is wel dat het verblijf tralies heeft, want dit plateau is bedoeld voor bevestiging aan tralies en kan niet los in een glazen terrarium worden vastgezet.
✔ Compact houten plateau van ca. 15 × 10 cm
✔ Eenvoudig aan tralies te bevestigen
✔ Leuk voor klimmende dieren zoals muizen, ratten, chinchilla’s en degoes
✔ Ook geschikt als natuurlijk zitplateau voor vogels
✔ Schorshout met natuurlijke uitstraling
✔ Spijkervrij volgens producttag
! Alleen gebruiken in een verblijf waar het plateau stevig aan tralies bevestigd kan worden
Een plateau maakt de inrichting van een traliekooi interessanter. Dieren die graag klimmen, klauteren of hoger zitten, krijgen hiermee een extra plek in het verblijf. Zo benut je niet alleen de bodemruimte, maar ook de hoogte van de kooi.
Voor klimmende knaagdieren kan een klein plateau dienen als tussenstap, rustplek of uitkijkpunt. Voor vogels is het een natuurlijker alternatief voor een standaard zitstok, omdat ze met hun pootjes op een vlak houten oppervlak kunnen zitten.
Omdat het plateau compact is, past het goed in kleinere hoekjes of als onderdeel van een grotere route met meerdere plateaus, ladders, takken of tunnels. Plaats het altijd stevig en kijk per diersoort goed naar hoogte, valrisico en gebruik.
Voor hamsters en dwerghamsters is dit plateau meestal niet de beste keuze, omdat het aan tralies bevestigd moet worden en daardoor vaak als verhoogd plateau wordt gebruikt. Hamsters zien hoogte en diepte minder goed. Voor hamsters kies je liever lage, stabiele plateaus die op de bodembedekking staan of goed aansluiten op de inrichting.
Dit plateau wordt met een schroefbevestiging aan de tralies vastgezet. Daardoor is het vooral geschikt voor traliekooien, volières of verblijven met een stevig traliedeel. In een glazen terrarium of aquarium zonder tralies kun je dit plateau niet goed bevestigen.
Muizen zijn echte klimmers en vinden extra routes in de hoogte vaak heel leuk. Dit compacte plateau kan dienen als tussenstop, opstapje of rustplek in een muizenkooi. Je kunt meerdere plateaus combineren om een veilige route te maken.
Let bij muizen wel op valveiligheid. Plaats plateaus liever niet los en hoog zonder vangmogelijkheden. Combineer ze met bodembedekking, takken, ladders of andere routes, zodat muizen makkelijk op en af kunnen.
Voor ratten is dit plateau vooral geschikt als klein opstapje of extra routepunt. Volwassen ratten hebben voor echt liggen vaak een groter plateau of een hangmat nodig, maar als klimroute kan dit kleine plateau juist handig zijn.
Bevestig het plateau stevig aan de tralies en plaats het bij voorkeur als onderdeel van een logische route. Zorg dat een eventuele val altijd gebroken wordt door andere inrichting, hangmatten of veilige tussenplateaus.
Gerbils houden van graven, knagen en verkennen. Dit plateau kan handig zijn in een verblijf met traliedeel, bijvoorbeeld als klein opstapje of als plek om iets droog en boven de bodembedekking te houden.
Omdat gerbils veel knagen, is controle belangrijk. Kijk regelmatig of het hout nog stevig is en of er geen scherpe of te dunne stukken ontstaan. Wordt het plateau instabiel of te ver aangeknaagd, vervang het dan.
Chinchilla’s en degoes gebruiken graag plateaus en hoogteverschillen. Dit kleine plateau kan dienen als extra tussenstap of rustpunt. Omdat beide diersoorten actief kunnen knagen, is regelmatige controle nodig.
Plaats het plateau stevig en logisch in de route. Vermijd te grote sprongen en zorg dat dieren altijd veilig op en af kunnen. Voor grote rustplekken of ligplekken zijn ruimere plateaus vaak prettiger, maar als extra stap of zitplek kan dit compacte plateau goed van pas komen.
Voor kleine vogels kan dit houten plateau gebruikt worden als zitplateau. Dat geeft een ander soort steun dan een ronde zitstok en kan fijne afwisseling bieden in de kooi of volière.
Bevestig het plateau stevig aan de tralies en controleer of de vogel er goed op kan zitten zonder dat het plateau wiebelt. Plaats het niet direct onder een zitplek waar veel ontlasting op valt, zodat het hout langer netjes blijft.
Het Houten Plateau 15 cm is gemaakt van schorshout. Schorshout heeft een natuurlijke, rustieke uitstraling en kan per product iets verschillen in kleur, structuur en afwerking. Dat geeft elk plateau een eigen karakter.
Het kan bij schorshout voorkomen dat er op sommige plekken een stukje schors loslaat. Dat hoort bij het natuurlijke karakter van het materiaal en heeft normaal gesproken geen invloed op de functie van het plateau. Controleer het plateau wel regelmatig op losse delen, scherpe randjes en knaagsporen.

Nee, bij dit type schorshout hoef je je daar normaal gesproken geen zorgen om te maken. Het hout bevat minder harskanalen en ondergaat een zorgvuldig droogproces. Door warmte en luchtstroom worden resterende sappen en vocht zoveel mogelijk uit het hout verwijderd.
Dat maakt dit soort houten plateaus prettig voor natuurlijke inrichting. Controleer houten producten wel regelmatig, zeker wanneer je dier actief knaagt of wanneer het plateau op een vochtige plek heeft gezeten.
Bevestig het plateau aan stevige tralies met de schroefbevestiging. Draai het plateau goed vast, maar forceer de bevestiging niet. Controleer daarna of het plateau vlak hangt en niet kantelt wanneer je er voorzichtig druk op zet.
Tip: gebruik dit plateau als tussenstap in een klimroute. Zo wordt de hoogte beter verdeeld en kunnen dieren prettiger van plek naar plek bewegen.
Hout blijft het mooist wanneer het droog gebruikt wordt. Verwijder vuil, voerresten en bodembedekking regelmatig. Wordt het plateau nat, laat het dan goed drogen en controleer of het hout nog stevig en netjes is.
Product: Houten Plateau 15 cm
Merk: Trixie
Afmetingen: ca. 15 × 10 cm
Materiaal: schorshout
Bevestiging: schroefbevestiging voor tralies
Gebruik: klein zitplateau, klimplateau, tussenstap of rustpunt
Geschikt voor: muizen, gerbils, ratten, chinchilla’s, degoes en vogels
Bijzonderheden: schorshout en spijkervrij volgens producttags
Belangrijk: alleen geschikt voor bevestiging aan tralies of traliepanelen
Het plateau is geschikt voor muizen, gerbils, ratten, chinchilla’s, degoes en vogels. Gebruik het vooral voor dieren die goed kunnen klimmen en waarbij een traliebevestiging logisch is.
Het plateau heeft een afmeting van ca. 15 × 10 cm.
Nee, dit plateau is bedoeld voor bevestiging aan tralies. In een glazen terrarium zonder tralies kun je het plateau niet goed vastzetten.
Voor hamsters en dwerghamsters is dit plateau meestal minder geschikt, omdat het aan tralies wordt bevestigd en daardoor vaak hoger hangt. Hamsters zien hoogte minder goed. Kies voor hamsters liever een laag, staand plateau.
Ja, het plateau kan voor ratten gebruikt worden als klein opstapje of routepunt. Voor echt liggen is het plateau meestal compact, dus combineer het met grotere plateaus of hangmatten.
Ja, het plateau kan ook gebruikt worden als natuurlijk zitplateau voor vogels. Bevestig het stevig aan de tralies en controleer regelmatig of het goed vast blijft zitten.
Ja, de productpagina vermeldt het plateau met de producttag spijkervrij. Controleer het product wel regelmatig op slijtage en beschadiging.
Het plateau is gemaakt van schorshout. Schorshout heeft een natuurlijke uitstraling en kan per product iets verschillen in kleur, structuur en afwerking.
✓ Specialist sinds 2011 • persoonlijk & deskundig advies • geleverd uit eigen voorraad
| Afmeting (ca): | 15 x 10 cm |
| Geschikt voor: | Knaagdieren, Muis, Gerbil, Rat, Chinchilla, Degoe | Vogel |
| Bijzonderheden: | - |
| Veiligheidsinformatie: | Alleen onder toezicht aanbieden | Controleer regelmatig op slijtage |