Vraag over dit product?
Heeft u een vraag over dit product? Neem dan gerust contact met ons op, wij helpen u graag verder!
Heeft u een vraag over dit product? Neem dan gerust contact met ons op, wij helpen u graag verder!
Het Trixie Hoektoilet 36 cm is een praktisch kunststof hoektoilet voor cavia’s, ratten en dwergkonijnen. Door de hoekvorm plaats je het toilet eenvoudig in een vaste toiletplek in het verblijf, de ren of de kooi. Zo blijft urine beter geconcentreerd op één plek en wordt dagelijks schoonmaken overzichtelijker.
Veel dieren kiezen vanzelf één of meerdere voorkeursplekken om te plassen of te keutelen. Door juist daar een toilet neer te zetten, kun je natte plekken sneller uitscheppen en blijft de rest van de bodembedekking langer fris. Bij cavia’s en dwergkonijnen werkt een toilet vaak prettig in combinatie met een hooiruif, omdat deze dieren veel tijd doorbrengen bij hun hooi.
✔ Compacter dan het 45 cm hoektoilet, maar nog steeds ruim genoeg voor veel toiletplekken
✔ Hoekvorm past handig in een hoek van het verblijf
✔ Kunststof is hygiënisch en makkelijk te reinigen
✔ Helpt om natte plekken gerichter schoon te houden
✔ Goed te combineren met toiletvulling
Een hoektoilet is vooral handig wanneer je dier al een vaste hoek heeft gekozen als toiletplek. In plaats van telkens een groter deel van de bodembedekking te vervangen, kun je met een toilet veel gerichter schoonmaken. Dat bespaart tijd en maakt de dagelijkse verzorging praktischer.
Het formaat van een toilet is belangrijk. Het toilet moet ruim genoeg zijn, zodat je dier er prettig in kan zitten of staan. Met 36 cm is dit hoektoilet een fijne middenmaat voor cavia’s, ratten en dwergkonijnen. Voor grotere konijnen of dieren die veel ruimte nodig hebben, kan een groter toilet logischer zijn.
Bij ratten kan een hoektoilet helpen om de vaste toilethoek in de kooi schoner te houden. Ratten kiezen vaak een herkenbare plek in de kooi. Zet je het toilet precies daar neer, dan is de kans groter dat ze het toilet goed gebruiken.
Verplaats het toilet niet te vaak. Dieren gebruiken een toilet meestal het best wanneer het staat op de plek die ze zelf al logisch vinden. Plast je dier naast het toilet? Kijk dan opnieuw waar de vaste plek zit en pas de plaatsing rustig aan.
Voor een fris toilet en makkelijk scheppen gebruik je een toiletvulling die vocht goed opneemt. Zo blijft de toiletplek overzichtelijk en kun je natte delen snel verwijderen.
Voor muizen, dwerghamsters, hamsters en gerbils is dit toilet meestal te groot. Voor die dieren zijn kleinere toiletten, zandbakjes of gerichte toiletplekjes vaak logischer.
Kunststof is praktisch in gebruik, omdat je het makkelijk kunt afspoelen en schoonmaken. Controleer het toilet regelmatig op beschadigingen of scherpe randjes en vervang het wanneer het niet meer netjes schoon te houden is.
Ja, cavia’s kunnen dit toilet gebruiken op een vaste plasplek. Cavia’s worden niet altijd volledig zindelijk, maar een toilet kan wel helpen om natte plekken gerichter schoon te houden.
Ja, het hoektoilet kan geschikt zijn voor ratten, vooral wanneer zij al een vaste toilethoek in de kooi gebruiken. Plaats het toilet op die bestaande plek voor de beste kans op gebruik.
Dit 36 cm hoektoilet is vooral geschikt voor dwergkonijnen of kleinere konijnen. Voor grotere konijnen is een ruimer toilet, zoals een groter hoektoilet of rechthoekig toilet, meestal prettiger.
Zet het toilet op de plek waar je dier al graag plast of keutelt. Die bestaande voorkeursplek geeft de grootste kans dat het toilet ook echt gebruikt wordt.
Gebruik een absorberende toiletvulling die vocht goed opneemt en makkelijk uit te scheppen is. Bekijk hiervoor ook onze toiletvulling.
Plaats het toilet op de bestaande plasplek en doe er in het begin een paar oude keutels of een klein beetje gebruikte vulling in. De herkenbare geur helpt je dier begrijpen waarvoor de plek bedoeld is.
Schep natte plekken bij voorkeur dagelijks uit. Hoe vaak je het toilet volledig reinigt, hangt af van het dier, het aantal dieren en de gebruikte toiletvulling.
Combineer het Trixie Hoektoilet 36 cm met een goede toiletvulling en plaats het op de natuurlijke toiletplek van je dier. Zo maak je het verblijf praktischer, schoner en makkelijker bij te houden.
| Afmeting (ca): | 36 cm |
| Geschikt voor: | Knaagdieren, Rat, Cavia, Dwergkonijn |
| Bijzonderheden: | - |
| Veiligheidsinformatie: | Alleen onder toezicht aanbieden | Controleer regelmatig op slijtage |
Precies zoals omschreven
Wij gebruiken het voor onze konijnen, qua grootte past het mooi in het hok. Zijn tot nu toe tevreden
Geschikt voor 2 cavia’s. Makkelijk schoon te maken.
Best oke, maar de haakjes waar je hem mee op kan hangen breken snel af.
I bought this for my rats, it's good and works as it should but its a bit thinner than I expected so at some point my rats will probably chew it to pieces. Saying that, for the money it's very good.
Koper heeft geen omschrijving achtergelaten.
Heel goed voor 2 cavia’s ,