Vraag over dit product?
Heeft u een vraag over dit product? Neem dan gerust contact met ons op, wij helpen u graag verder!
Heeft u een vraag over dit product? Neem dan gerust contact met ons op, wij helpen u graag verder!
De Trixie Rots Schuilplaats 24 cm is een stevige kunsthars schuilplaats met een natuurlijke steppe-rotslook. Door de lage, platte vorm past deze rots mooi in een natuurlijk ingericht verblijf voor muizen, dwerghamsters, hamsters en gerbils. Je dier kan eronder schuilen, erlangs lopen en de rots gebruiken als onderdeel van een route door het verblijf.
De schuilplaats heeft een open bodem, waardoor je hem mooi op of deels in de bodembedekking kunt plaatsen. Dat maakt deze rots extra geschikt voor hamsterscaping en gerbilscaping. Combineer hem met diepe bodembedekking, tunnels, kurk, mos, zand en andere natuurlijke materialen voor meer structuur, beschutting en keuzevrijheid.
✔ Natuurlijke steppe-rotslook voor een realistische inrichting
✔ Stevig kunsthars, eenvoudig schoon te maken
✔ Lage, platte vorm voor een natuurlijke schuilplek
✔ Open bodem, daardoor mooi te combineren met diepe bodembedekking
✔ Leuk als routepunt, rustplek of scapingelement
✔ Mooi voor hamsterscaping en gerbilscaping
Een natuurlijk verblijf wordt sterker wanneer er meerdere schuilplekken, routes en hoogtes aanwezig zijn. Deze rots schuilplaats helpt om zo’n landschap op te bouwen. Door de lage vorm oogt hij minder als een los huisje en meer als onderdeel van het verblijf.
Kleine knaagdieren gebruiken schuilplekken op verschillende manieren. De ene hamster slaapt er graag onder, terwijl een gerbil de rots vooral gebruikt als stevige route of onderdeel van een graafgebied. Muizen en dwerghamsters kunnen de rots gebruiken als beschutte doorgang, rustplek of extra verstopplaats.
Kunsthars is een hard en vormvast materiaal. Veel kleine knaagdieren vinden dit minder aantrekkelijk om aan te knagen dan zachtere materialen zoals hout, karton of gras. Daardoor blijft de rots vaak langer netjes en is hij praktisch als vast onderdeel van een natuurlijke inrichting.
Voor ratten, dwergratten, cavia’s, konijnen, chinchilla’s, degoes en fretten is deze rots schuilplaats te klein als huisje. Voor deze dieren kies je liever een groter schuilhuis, tunnel, plateau of ander verblijfsonderdeel dat past bij hun formaat en manier van bewegen.
Plaats de Rots Schuilplaats 24 cm laag en stabiel in het verblijf. Zet hem op een vlakke ondergrond of druk hem licht in de bodembedekking, zodat hij niet kan schuiven of kantelen. Door de open bodem kun je de rots mooi laten aansluiten op een dikke graaflaag.
Bij hamsters en gerbils is stabiele plaatsing extra belangrijk, omdat deze dieren graag graven. Plaats stevige inrichting altijd op een stabiele ondergrond en niet los bovenop een instabiele laag bodembedekking. Zo voorkom je dat het huisje verzakt wanneer je dier eronderdoor graaft.
Gebruik de bovenkant alleen zoals die vanzelf onderdeel is van de inrichting. Plaats de rots niet hoog en maak er geen opstap naar een gevaarlijk valpunt van. Laag en stabiel plaatsen blijft het prettigst voor kleine knaagdieren.
Bij hamsterscaping en gerbilscaping draait het om een inrichting die natuurlijk oogt én logisch werkt voor het dier. Denk aan diepe bodembedekking, schuilplekken, looproutes, zand, kurk, mos en duidelijke zones. Deze rots schuilplaats helpt om zo’n zone sterker te maken.
Je kunt de rots bijvoorbeeld naast een zandbad plaatsen, gebruiken als rustige schuilplek aan de rand van een graafgebied of combineren met tunnels en kurk. Door de natuurlijke rotslook ontstaat er meer diepte in het verblijf, terwijl je dier extra beschutting krijgt.
De Rots Schuilplaats is gemaakt van kunsthars. Dit is een stevig materiaal dat goed past bij producten met een rotsstructuur. Het neemt minder snel vocht op dan veel natuurlijke materialen en is eenvoudig af te nemen.
Controleer het product wel regelmatig. Kijk of er geen scherpe randjes, beschadigingen of slijtplekken ontstaan. Als er een scherp randje aanwezig is, kun je dit voorzichtig glad schuren of het product vervangen wanneer dat nodig is.
Reinig de kunsthars rots bij voorkeur met lauwwarm water. Neem het huisje af met een doek of spoel het voorzichtig schoon. Laat de rots volledig drogen voordat je hem terugplaatst in het verblijf.
Gebruik liever geen agressieve schoonmaakmiddelen. Wanneer je toch een reinigingsmiddel gebruikt, spoel de rots dan zeer goed na en laat hem goed drogen. Controleer na het schoonmaken altijd de openingen, randen en onderkant.
De Trixie Rots Schuilplaats 24 cm past goed in een natuurlijke inrichting. Je kunt hem combineren met:
Bied de Trixie Rots Schuilplaats 24 cm altijd laag en stabiel aan. Controleer regelmatig op slijtage, beschadigingen en scherpe randen. Gebruik de rots als schuilplek en scapingelement, niet als hoog klimplateau. Let bij actieve gravers zoals hamsters en gerbils extra goed op dat het product niet kan verzakken.
Deze rots schuilplaats is geschikt voor muizen, dwerghamsters, hamsters en gerbils. Voor grotere dieren is dit model te klein als huisje.
De afmetingen zijn circa 24 × 17 × 8 cm. De openingen zijn circa 7,5 × 3,5 cm.
Ja, deze rots past mooi in hamsterscaping. Je kunt hem gebruiken als lage schuilplaats, routepunt of natuurlijk rotsachtig element in het verblijf.
Ja, de rots is geschikt voor gerbils. Plaats hem stabiel, omdat gerbils actief graven en inrichting daardoor kan verzakken.
Dat hangt af van de grootte van je hamster. De rots is geschikt voor hamsters, maar de opening is laag. Kan jouw Syrische hamster er niet ontspannen in en uit, kies dan voor een ruimere schuilplaats.
Nee, deze rots schuilplaats heeft een open bodem. Daardoor kun je hem goed op of deels in de bodembedekking plaatsen.
Kunsthars is een hard, vormvast materiaal dat vaak wordt gebruikt voor rotsachtige decoratie. Het is stevig, eenvoudig schoon te maken en minder aantrekkelijk om aan te knagen dan zachtere materialen.
Maak de rots schoon met lauwwarm water en laat hem goed drogen voordat je hem terugplaatst. Gebruik liever geen agressieve schoonmaakmiddelen.
Controleer regelmatig op scherpe randjes, slijtage of beschadigingen. Plaats de rots laag en stabiel, zodat hij niet kan kantelen of verzakken.
De Trixie Rots Schuilplaats 24 cm is een mooie keuze voor baasjes die een stevige, natuurlijk ogende en makkelijk schoon te maken schuilplaats zoeken voor muizen, dwerghamsters, hamsters of gerbils. Door de lage vorm, open bodem en steppe-rotslook past deze rots perfect in een natuurlijke scape met meer beschutting, routes en structuur.

| Afmetingen (ca): | 24 × 17 × 8 cm (lxbxh) |
| Openingen (ca): | 7.5 x 3.5 cm (bxh) |
| Materiaal: | Kunsthars |
| Open Bodem: | Ja |
| Geschikt voor: | Knaagdieren, Muis, Dwerghamster, Hamster, Gerbil |
| Bijzonderheden: | Controleren op scherpe randen en indien aanwezig weghalen (schuren) |
| Veiligheidsinformatie: | Alleen onder toezicht aanbieden | Controleer regelmatig op slijtage |
Mijn hamster slapen graag onder deze rots. Als ze over de rots lopen slijten de nageltjes ook. Ik heb in elke bak een rots liggen. Stapelen is ook leuk. Mijn hamsters kiezen dan een hoekje. Top product. Zowel de 17 cm als de 24 cm gekocht.
Dit is een plekje waar mijn hamsters graag vertoeven. Als ze eroverheen lopen slijten ze ook de nagels. Top product zowel de 17 cm als de 24 cm gekocht.
Dit vind ik werkelijk een geweldig huisje. Het is net een echte steen en er past zelfs nog wel een Syrishe hamster onder denk ik.
Dit is echt n fantastisch huisje. Ik had al de kleinere maat en op zich is die oke voor n wat kleinere dwerghamster maar deze is net een even wat hoger..wat royaler. Echt n toppertje.