Vraag over dit product?
Heeft u een vraag over dit product? Neem dan gerust contact met ons op, wij helpen u graag verder!
Heeft u een vraag over dit product? Neem dan gerust contact met ons op, wij helpen u graag verder!
De Pluche Iglo Fizi 23 cm is een zachte, beschutte rustplek voor dieren die graag knus en comfortabel liggen. Door de iglovorm ontstaat er een geborgen plekje waar je dier zich even kan terugtrekken, slapen of rustig kan liggen. De iglo is gemaakt van gewatteerd textiel en blijft door de vulling mooi in vorm.
Deze pluche iglo is vooral geschikt voor dwergratten, ratten, cavia’s en fretten. Voor chinchilla’s en degoes kan de iglo alleen wanneer je dieren textiel netjes laten en er niet aan knagen. Zodra er losse draden, gaten of knaagschade ontstaan, haal je de iglo uit het verblijf.
Product: zachte pluche iglo voor knaagdieren en fretten
Afmetingen: ca. 23 × 23 × 23 cm
Materiaal: gewatteerd textiel met vulling
Wasvoorschrift: handwas
Gebruik: zachte schuilplek, rustplek, slaapplaats en comfortplek op de bodem
Geschikt voor: dwergratten, ratten, cavia’s en fretten
Alleen geschikt voor: chinchilla’s en degoes die textiel niet kapot knagen of opeten
Niet geschikt voor: muizen, dwerghamsters, hamsters, gerbils en konijnen
✔ Zachte pluche iglo van ca. 23 × 23 × 23 cm
✔ Beschutte vorm voor rusten, slapen en terugtrekken
✔ Geschikt voor dwergratten, ratten, cavia’s en fretten
✔ Voor chinchilla’s en degoes alleen wanneer ze textiel netjes laten
✔ Mooi te combineren met andere items uit de Fizi collectie
✔ Met handwas schoon te maken
Een iglo geeft je dier een eigen plekje met extra beschutting. Dat is fijn voor dieren die graag in een hoekje liggen, zich even willen terugtrekken of een zachte slaapplaats prettig vinden. De ronde vorm voelt geborgen aan en past goed in een rustige rustzone van het verblijf.
Bij DRD kijken we bij textielproducten altijd goed naar het gedrag van het dier. Textiel is fijn wanneer je dier het gebruikt als ligplek of schuilplek. Het is minder geschikt wanneer je dier eraan knaagt, eraan trekt of stukjes stof probeert los te maken.
Dwergratten en ratten gebruiken zachte rustplekken vaak graag. Deze iglo kan op de bodem, op een veilig plateau of in een rustige hoek van het verblijf worden gezet. Door de beschutte vorm is het een fijne plek om alleen of samen te slapen.
Let bij ratten wel goed op knaaggedrag. Veel ratten gebruiken textiel netjes, maar sommige dieren maken graag gaten of trekken naden los. Controleer de iglo daarom regelmatig op rafels, losse draden en knaagplekjes.
Voor cavia’s is de Pluche Iglo Fizi vooral een zachte schuil- en rustplek op de bodem. Cavia’s zijn geen klimmers en gebruiken liever lage huisjes, tunnels en ligplekken waar ze makkelijk in en uit kunnen. Zet de iglo daarom op een vlakke, droge plek in het verblijf.
Controleer of je cavia comfortabel in de iglo past en of de opening prettig toegankelijk is. Sommige cavia’s trekken aan stof of knabbelen aan randjes. Zie je dat gebeuren, dan is een stevig houten huisje, tunnel of bodemmat vaak een betere keuze.
Fretten houden vaak van zachte, beschutte slaapplekken. Deze iglo kan een fijne rustplek zijn in een frettenverblijf of tijdens een rustig moment buiten het verblijf. Controleer wel of je fret comfortabel in de iglo past en of het textiel heel blijft.
Fretten kunnen speels en krachtig zijn. Let daarom goed op naden, randen en eventuele slijtage. Was de iglo op tijd wanneer hij vuil of sterk geurend wordt.
Chinchilla’s en degoes zijn echte knagers. Daarom is deze iglo alleen geschikt wanneer je dieren textiel volledig met rust laten. Zodra je ziet dat ze aan de stof trekken, draden losmaken of gaten maken, haal je de iglo direct uit het verblijf.
Voor chinchilla’s en degoes blijven stevige plateaus, houten schuilplekken, takken, knaagmateriaal en soortgerichte inrichting de belangrijkste basis. Deze pluche iglo is dus alleen een extra zachte optie voor dieren die textiel netjes gebruiken.
Wil je het verblijf in dezelfde zachte stijl inrichten? Dan kun je de Pluche Iglo Fizi combineren met andere items uit dezelfde collectie. Kies daarbij altijd wat past bij het dier en bij het gedrag dat je ziet. Zacht textiel is fijn wanneer het netjes gebruikt wordt, maar moet worden weggehaald zodra je dier eraan knaagt.
Een zachte open mand voor dieren die graag op de bodem liggen en een open rustplek prettig vinden.
Bekijk mandEen zachte tunnel voor ratten, cavia’s en degoes die textiel netjes gebruiken.
Bekijk tunnelEen zachte hangmat voor dieren die graag liggen of hangen; bij cavia’s laag ophangen.
Bekijk hangmatZet de iglo op een vlakke, stabiele plek. Gebruik hem bij voorkeur in een rustige hoek van het verblijf of de ren, zodat je dier hem echt als schuil- en rustplek kan gebruiken. Zorg dat de iglo niet in een natte toiletplek staat en haal hem weg wanneer hij vies of vochtig wordt.
| Gebruik | Praktische tip |
| Rattenverblijf | Plaats als zachte slaap- of rustplek op de bodem of op een veilig plateau. |
| Caviaverblijf | Gebruik laag op de bodem, op een droge rustplek en niet in de toiletzone. |
| Frettenverblijf | Gebruik als zachte beschutte slaapplaats en controleer regelmatig of de stof heel blijft. |
| Textielcontrole | Controleer dagelijks op losse draden, gaten, gescheurde naden, rafels of knaagschade. |
Haal de iglo weg zodra je dier het textiel kapot knaagt, draden lostrekt of stukken stof probeert op te eten. Textiel moet heel blijven om prettig en veilig te kunnen gebruiken. Ook wanneer de iglo nat, vies of sterk ruikend is, was je hem of vervang je hem tijdelijk.
Voor dieren die textiel slopen, is natuurlijker en steviger materiaal vaak een betere keuze. Denk aan houten huisjes, kurktunnels, bodemmatten, stevige plateaus of andere materialen die beter passen bij knaaggedrag.
De Pluche Iglo Fizi kan met de hand worden gewassen. Verwijder eerst haren, bodembedekking en losse vervuiling. Was de iglo voorzichtig met de hand en laat hem volledig drogen voordat je hem terugzet.
Controleer na het wassen of de naden, randen en stof nog stevig zijn. Gebruik de iglo niet wanneer het textiel dun, gescheurd of rafelig is geworden.
Textiel is niet voor elk dier de beste keuze. Gebruik deze iglo vooral bij dieren die textiel netjes laten en er rustig in liggen. Bij dieren die stof slopen, lostrekken of meenemen naar het nest, kies je liever voor natuurlijke en knaagbestendige materialen.
Controleer de iglo regelmatig. Let vooral op rafels, losse draden, gaten, gescheurde naden en knaagschade. Vervang of verwijder de iglo wanneer hij niet meer netjes en veilig is.
Je gebruikt de iglo als zachte schuilplek, rustplek of slaapplaats op de bodem van het verblijf of de ren.
De Pluche Iglo Fizi is ca. 23 × 23 × 23 cm.
Ja, de iglo is geschikt voor dwergratten en ratten als zachte schuil- en rustplek, zolang het textiel heel blijft.
Ja, de iglo is geschikt voor cavia’s als zachte schuilplek op de bodem. Controleer wel of je cavia comfortabel in de iglo past.
Ja, de iglo kan geschikt zijn voor fretten als zachte beschutte rustplek. Controleer wel of de maat goed past en of het textiel heel blijft.
Alleen wanneer ze textiel met rust laten. Chinchilla’s en degoes zijn echte knagers, dus haal de iglo direct weg bij knaagschade, losse draden of gaten.
Nee, voor muizen, dwerghamsters, hamsters en gerbils adviseren we liever natuurlijke schuilplekken, diepe bodembedekking, nestmateriaal, hout, kurk of karton.
Nee, voor konijnen is deze iglo te klein. Kies liever voor grotere lage rustplekken, matten, huisjes en voldoende vrije ruimte.
Ja, de iglo is geschikt voor handwas. Laat hem volledig drogen voordat je hem terugzet in het verblijf.
Vervang de iglo wanneer er gaten, losse draden, gescheurde naden, rafels of andere slijtage ontstaat.
De Pluche Iglo Fizi 23 cm is een zachte en beschutte rustplek voor dwergratten, ratten, cavia’s en fretten. Voor chinchilla’s en degoes kan de iglo alleen wanneer ze niet aan textiel knagen. Zo geef je je dier een knusse plek om zich terug te trekken, terwijl je het textiel goed blijft controleren op veiligheid en slijtage.
| Materiaal: | Gewatteerd textiel |
| Afmetingen (ca): | 23 x 23 x 23 cm |
| Wasvoorschriften: | Handwas tenzij anders aangegeven |
| Geschikt voor: | Knaagdieren, Rat, Cavia, Chinchilla, Degoe | Fret |
| Bijzonderheden: | Onder toezicht aanbieden |
| Veiligheidsinformatie: | Alleen onder toezicht aanbieden | Controleer regelmatig op slijtage |