Vraag over dit product?
Heeft u een vraag over dit product? Neem dan gerust contact met ons op, wij helpen u graag verder!
Heeft u een vraag over dit product? Neem dan gerust contact met ons op, wij helpen u graag verder!
De Zolux Hooizak Multi Color 18 x 24 cm is een compacte hooizak voor baasjes die hooi netjes, bereikbaar en overzichtelijk willen aanbieden. Door de twee openingen kan je dier het hooi makkelijk uit de zak trekken, terwijl het hooi beter bij elkaar blijft dan wanneer je alles los op de bodem legt.
Bij DRD kijken we bij hooizakken vooral naar bereikbaarheid, ophanggemak en praktisch gebruik in het verblijf. Deze kleinere variant is handig wanneer je een compacte hooizak zoekt voor een caviaverblijf, konijnenren, chinchillaverblijf of degoeverblijf. Door het formaat neemt hij weinig ruimte in en past hij ook goed in een kleinere hooihoek.
✔ Compact formaat: neemt weinig ruimte in en past makkelijk in verschillende verblijven.
✔ Twee openingen: je dier kan het hooi op een natuurlijke manier uit de zak trekken.
✔ Nettere hooihoek: helpt om hooi minder snel door bodembedekking, urine of keutels te laten raken.
✔ Makkelijk te vullen: de bovenkant sluit praktisch met klittenband.
✔ Fijn als extra hooipunt: handig bij meerdere dieren of als aanvulling naast los hooi.
✔ Vrolijke Multi Color uitstraling: geeft de hooihoek een frisse, speelse look.
Een hooizak helpt om hooi overzichtelijk aan te bieden. Dat is prettig voor jou, omdat het verblijf netter blijft, en prettig voor je dier, omdat het hooi op een vaste plek beschikbaar is. Je dier kan het hooi uit de openingen trekken, waardoor het eten meer lijkt op plukken, zoeken en foerageren.
Deze 18 x 24 cm variant is de kleinere uitvoering. Dat maakt hem vooral handig wanneer je niet veel ruimte kwijt wilt zijn of wanneer je naast een grotere ruif nog een extra hooipunt wilt maken. Bij cavia’s en konijnen kan dat fijn zijn in een verblijf met meerdere dieren, omdat je zo meerdere eetplekken creëert. Bij chinchilla’s en degoes kan de hooizak dienen als compact hooipunt binnen een ruimere inrichting.
De grotere Zolux Hooizak van 26 x 24 cm heeft drie openingen. Deze kleinere variant heeft twee openingen en is daardoor wat rustiger en compacter in gebruik. Kies dus vooral op basis van het aantal dieren, de beschikbare ruimte en hoe groot je de hooihoek wilt maken.
Voor muizen, dwerghamsters, hamsters en gerbils heeft een hooizak geen duidelijke functie als dagelijkse voervoorziening. Hooi kan voor deze dieren wel gebruikt worden als nestmateriaal of natuurlijk scapingmateriaal, maar een hooizak is daarvoor niet nodig. Voor ratten is een hooizak ook minder logisch, omdat hooi voor ratten geen vaste dagelijkse basis is en stof uit hooi niet ideaal is voor hun gevoelige luchtwegen.
Vul de hooizak via de bovenkant met een passende hoeveelheid hooi en sluit de zak daarna met de klittenbandsluiting. Hang de hooizak vervolgens aan tralies, een renpaneel of een andere stevige bevestigingsplek. Controleer of de twee openingen goed bereikbaar zijn en of de zak stabiel blijft hangen wanneer je dier eraan trekt.
Hang de hooizak niet te hoog. Je dier moet comfortabel kunnen eten, zonder te klimmen of onnatuurlijk ver te reiken. Voor cavia’s is een lage plek belangrijk. Voor konijnen kun je de zak iets hoger hangen, zolang je konijn ontspannen bij het hooi kan. Voor chinchilla’s en degoes hangt de ideale plek af van de indeling van het verblijf en de looproutes.
Vul de hooizak regelmatig bij en haal oud of minder aantrekkelijk hooi weg. Zo blijft het hooipunt fris en uitnodigend. Houd je meerdere dieren samen? Dan is het vaak prettig om meerdere hooipunten te maken, zodat ieder dier rustig kan eten.
Door het compacte formaat is deze hooizak vooral fijn als kleine hooi-aanbieder of extra hooipunt. Wil je meer hooi tegelijk aanbieden of heb je meerdere dieren die veel tegelijk uit dezelfde zak eten? Dan kan de grotere variant van 26 x 24 cm met drie openingen praktischer zijn.
Dit is de kleinere Zolux Hooizak Multi Color van 18 x 24 cm met twee openingen. De grotere variant van 26 x 24 cm heeft drie openingen. Door dit verschil kun je gericht kiezen: compact en overzichtelijk, of juist groter met meer toegangspunten.
Gebruik de hooizak vooral als praktische aanvulling op de dagelijkse hooi-aanbieding. Sommige dieren vinden het daarnaast fijn om een plukje los hooi op een vaste plek te hebben. Zo kun je eenvoudig kijken wat jouw dier prettig vindt en hoe je het verblijf netjes houdt.
Deze Zolux Hooizak Multi Color van 18 x 24 cm heeft 2 openingen voor hooi.
Deze kleinere variant is ca. 18 x 24 cm en heeft 2 openingen. De grotere variant van 26 x 24 cm heeft 3 openingen en biedt dus meer toegangspunten voor hooi.
Ja, deze hooizak is geschikt voor cavia’s. Hang hem laag genoeg, zodat je cavia comfortabel bij het hooi kan zonder te klimmen.
Ja, de hooizak is geschikt voor konijnen. Hang hem stevig op en zorg dat je konijn op een natuurlijke hoogte bij het hooi kan.
Ja, deze compacte hooizak kan ook gebruikt worden voor chinchilla’s en degoes. Plaats hem op een stevige, goed bereikbare plek binnen de inrichting.
Voor ratten is een hooizak meestal niet nodig. Hooi is voor ratten geen vaste dagelijkse basis en stof uit hooi is niet ideaal voor hun gevoelige luchtwegen.
Kies deze 18 x 24 cm variant wanneer je een compacte hooizak zoekt, weinig ruimte hebt of een extra hooipunt wilt maken naast een andere ruif of hooizak.
Met de Zolux Hooizak Multi Color 18 x 24 cm bied je hooi compact, netjes en goed bereikbaar aan. Een praktische keuze voor cavia’s, konijnen, chinchilla’s en degoes wanneer je een kleine hooihoek of extra hooipunt wilt maken.
| Afmeting (ca): | 18 x 24 cm |
| Geschikt voor: | Knaagdieren, Cavia, Konijn, Chinchilla, Degoe |
| Bijzonderheden: | - |
| Veiligheidsinformatie: | Alleen onder toezicht aanbieden | Controleer regelmatig op slijtage |